Grupuri vocale, instrumentale si vocal-instrumentale - Scoala de Muzica Armonia
Grupuri vocale, instrumentale si vocal-instrumentale

Grupuri vocale, instrumentale si vocal-instrumentale

Vino si tu in echipa Armonia!  Alatura-te grupurilor noastre vocal-instrumentale si fa parte dintr-un band. Sedintele se vor desfasura intr-un mediu prietenos si profesional, in sali spatioase cu aparatura necesara.

Va asteptam de la mic la mare pentru a ne bucura impreuna de atmosfera si armonia ce se vor creea in cadrul formatiilor. Structura grupurilor va fi formata din studenti de aceeasi varsta și nivel muzical. Bandurile pot fi in formatie de duo, trio, cvartet, etc., alcatuite din mai multe instrumente, planuri vocale si combinatii dintre ele.

In cadrul cursurilor de grup vocal-instrumentale ale Scolii Armonia, vom pune accent pe:

  • abilitatile tehnice instrumentale si vocale
  • studierea corecta a pieselor muzicale
  • formarea sunetului de ansamblu
  • prezenta scenica
  • modul de a relationa cu ceilalti membri din cadrul bandului
  • capacitatea de a canta Live si in varianta acustica/unplugged.

Repertoriul va fi alcatuit din diverse genuri muzicale, stabilit in functie de preferintele stilistice ale cursantilor, de la muzica clasica la moderna (clasica, pop, rock, hip-hop, etc.). Cursul este dedicat atat copiilor cu varsta de peste 7 ani, cat si adultilor.

Sedinta de grup dureaza 50 de minute, o data pe saptamana.

Daca prin cele prezentate mai sus, v-am starnit dorinta de a canta in grup, ne bucuram si va asteptam cu drag la sediul nostru pentru a lua parte dintr-un band sub indrumare profesionala.

Te asteptam sa faci si tu parte din familia Armonia!